top of page
77026-kucuk.jpg
Hakkımızda

Bizim hikayemiz 1916 yılında anneannem Gülo'nun doğumuyla başladı. Elbette öncesi de var ancak paylaştığımız tatların nesiller boyu nasıl aktarıldığını anneannemin hikayesinden itibaren biliyoruz... Gülo, Yunanistan, Arnavutluk, İtalya, Türkiye ve Mısır’da yaşadı; tüm bu ülkelerin kültürlerini, mutfaklarını tanıdı, tariflerini bu ülkelerde edindiği tecrübelerle zenginleştirdi. Bilgisini, deneyimlerini, gezip gördüğü yerlerden edindiği her şeyi mutfak merakıyla, yemek aşkıyla bir araya getirerek tarifler oluşturdu, farklı coğrafyaların kadim tariflerini kendi listesine kattı. Bu değerli tarifler Gülo'nun marifetli ellerinden çıkıp sekiz kardeşine ve çocuklarına ulaştı.
Anneannemin kızı ve başyardımcısı olan teyzem Mani’nin çabaları ve mahareti sayesinde biz de bu damak tadına aşinalık kazandık, bu geleneği devam ettirme isteğine nail olduk. Tıpkı teyzem Mani’nin anneannem Gülo’nun baş yardımcısı olması gibi, ben de teyzemin öğrencisi oldum.
Çocukluğumdan bu yana baş yardımcısı olduğum, bana el veren teyzemden devraldığım bu değerli mirası kuşaklara aktarmak için çalışmaktan gurur duyuyor ve 100 yılı aşan, bizim için çok değerli olan bu tatları Kurabiedes markası altında 2019 yılından itibaren sizlerle paylaşıyor olmanın heyecanını yaşıyorum.
Sevgilerimle,

Ayçın Emirosmanoğlu

7741.jpg
65716146_495882551157079_736099232087277

Yunan ve İtalyan Lezzetleri

logo_Kurabiedes_edited.png
  • Instagram
  • Facebook
bottom of page